Bez kategorii

KANAŁ GLIWICKI spływ kajakowy 9.06 ( środa)

KANAŁ GLIWICKI 2021

Pływaj z Nami Śląskimi Kajakami i ufunduj sobie i swoim pociechom świetną zabawę na pokładzie kajaków.

Przyjedź do Pyskowic popłyń śląskim kajakiem i przeżyj wyjątkową przygodę kajakową.
Trasa kajakowa Kanału Gliwickiego jest bardzo malownicza i spokojna.
Podczas naszego spływu kajakowego Kanałem Gliwickim, nie musisz się martwić o przeszkody, których jest brak. Dużo zieleni wokół przyciąga niezliczone ptactwo. Po drodze spływu miniesz kolonie kormoranów.

Trasa 1. Dzierżno – Pławniowice ( bardzo łatwa /2,5h płynięcia ) 8 kilometrów

zbiórka : Pyskowice parking szutrowy na końcu ul. Polna
godzina :  09.30

 

Cena wypożyczenia:
kajaka 2 osobowego : 100 zł
kajaka 2+1 osobowego : 110 zł

*wypożyczenie kajaka na czas do 3h od wypłynięcia

Trasa nr 1. spływu kajakowego Kanałem Gliwickim jest bardzo łatwa i przyjemna. 7 kilometrów musimy przepłynąć z Dzierżna do Pławniowic. Zero przeszkód w postaci drzew, bystrzy i jazów. Woda pod kajakiem płynie w niezauważalnym tempie, dlatego trzeba będzie cały czas wiosłować by dopłynąć do mety.

Koniec spływu kajakami śląskimi to Pławniowice, 2-3h wiosłowania od startu.

Po drodze wpłyniesz kajakiem do jednej z największych śluz wodnych w Polsce. Śluza Dzierżno na Kanale Gliwickim to unikalne miejsce. Wszystko jest bezpieczne i odbywa się powoli, tak byśmy mogli nacieszyć się tą wodną windą.

JAK UBRAĆ SIĘ NA SPŁYW     >> PORADNIK <<
TRANSPORT KIEROWCÓW – Śląskie Kajaki Kanał Gliwicki

Przyjeżdżasz na miejsce zbiórki. Przygotowujesz się do spływu kajakowego Kanałem Gliwickim. Rzeczy suche na przebranie, zostawiasz w naszym kajakowym busie .
Nasi instruktorzy omawiają z Wami trasę i robią szkolenie. Przygotowani wypływacie śląskimi kajakami po przygodę. Na mecie będziemy już na Was czekać.
Czekamy na wszystkich kajakarzy, następnie przebieracie cię w suche rzeczy. Sami kierowcy wsiadają do naszego auta i udajemy się na start do waszych aut.

Kierowcy następnie jadą na metę zabrać resztę swojej ekipy

BEZPIECZNE KAJAKI

Nasz sprzęt kajakowy, pracownicy Śląskich Kajaków dezynfekują codziennie w bazie przed wyruszeniem na kajakowe szlaki śląskiego i opolskiego. Dezynfekowane są uchwyty wioseł, siedzenia i kokpity kajaków.