Jak ubrać się na spływ kajakowy?

Spływ kajakowy

Jeżeli wybierasz się na spływ kajakowy, przeczytaj dokładnie nasz poradnik. Po tej lekturze będziesz wiedzieć dokładnie jak ubrać się spływ kajakowy. Ta wyprawa będzie dla Ciebie tylko przyjemnością, bez stresu, bez niespodzianek. Gotowy – no to zabieramy się za pakowanie. 

Jak ubrać się na spływ kajakowy ?

Na czas trwania spływu załóż na siebie: 

  • wygodne,  krótkie spodenki: zawsze lepiej mieć mokre właśnie te krótkie nić długie spodnie prawda 🙂

 

  • koszulkę z krótkim rękawkiem: wygodną, sportową, której nie będzie Ci żal zmoczyć ani pobrudzić. Spływ kajakowy ma być świetną przygodą, której nie może nic zepsuć

  • czapkę z daszkiem: to nakrycie głowy jest obowiązkowe kiedy mocne słońce towarzyszy naszej wyprawie. Dobrym pomysłem będą również okulary przeciwsłoneczne; 
  • Na stopy ubierz stare trampki, adidasy, sandały lub specjalne buty do wody. 
    NIE ZAKŁADAJ KLAPEK – JAPONEK ! One lubią po prostu odpłynąć w siną dal. 

Niestety czasami zdarza się tak, że pogoda spłata nam figla i zamiast pięknego słońca, spadnie deszcz (co oczywiście tez ma swoje uroki – uwierzcie mi ). 

Na taką ewentualność musimy być również przygotowani. Kurtka przeciwdeszczowa typu sztormiak będzie tutaj idealnym rozwiązaniem. 

Po wyprawie przyjemnie jest „wskoczyć” w suche ciuchy. Dlatego zabierz ze sobą czyste i suche rzeczy na przebranie: 

  • bieliznę; 
  • ubranie: spodnie, bluzkę, cieplejszą bluzę; 
  • wygodne buty; 
  • kurtkę. 
Te rzeczy będziesz mógł zostawić w samochodzie lub autokarze. 

Dodatkowo można spakować krem z filtrem, który uchroni nas od ewentualnych poparzeń.  Preparat na komary, również może okazać się przydatny. 

Jeżeli macie lornetkę, koniecznie zabierzcie ją ze sobą, Organizowane przez Śląskie kajaki spływy kajakowe odbywają się po tak malowniczych terenach, że warto przyjrzeć się im z większą dokładnością. Zerknijcie na zdjęcia ze spływu Kanałem Gliwickim , a zrozumiecie o czym mówię ;). 

No i najważniejsze na każdym spływie kajakowym : 

to oczywiście dobry humor, który nie opuści Was przez cały spływ.